Kołowóz

Dania z food truck'a Kołowóz - kurczaktilla i ser kulla.

Całkiem niedawno na ulicach Trójmiasta pojawił się nowy food truck, o wdzięcznej nazwie Kołowóz, o którym słyszeliśmy wiele dobrych opinii. Nie pozostało nam więc nic innego jak sprawdzić co dobrego serwują.

Food truck Kołowóz i ich ser kulla.

Ser Kulla (18 zł) to kuleczki z piersi kurczaka, w panierce z płatków kukurydzianych z dodatkiem sezamu, z serem mozzarella w środku. Jako dodatek świeże warzywa takie jak: sałata, ogórek, pomidorki cherry i kiełki oraz sos. Całość podana w papierowym rożku. Trzeba przyznać, że te serowo-kurczakowe kulki to zupełnie coś innego - czegoś takiego jeszcze nie próbowaliśmy. Smakuje to trochę jak mielony kotlecik z niespodzianką w środku. Mięso jest soczyste i dobrze doprawione, a w środku mamy ciągnący się ser mozzarella, który nie jest jakimś tworem seropodobnym tylko prawdziwym serem. Panierka jest chrupiąca, a całość nie pływa w litrach oleju, więc to zdecydowany plus. Kulki idealnie komponują się ze świeżymi warzywami, które dodają daniu lekkości. Zdecydowanie można się tym najeść.

Food truck Kołowóz i ich kurczaktilla.

Drugie danie to coś bardziej klasycznego. Kurczaktilla (16 zł) to paski piersi kurczaka, w panierce z płatków kukurydzianych z dodatkiem sezamu, zawinięte i zapieczone w pszennej tortilli razem z warzywami (szpinak, rukola, ogórek, pomidor, kiełki) i sosem. Idealny wybór na większy głód. Porcja jest znaczna, a kurczaka znajdziemy nie tylko na wierzchu tortilli. Także i tu panierka jest chrupiąca i nienasiąknięta tłuszczem, a mięso jest miękkie, soczyste i dobrze doprawione. Całość idealnie gra ze świeżymi warzywami, dzięki którym danie nie jest tak ciężkie dla żołądka, jak to ma miejsce przy produktach smażonych na głębokim tłuszczu. Generalnie widać tu dbałość o jakość produktów - wszystko jest świeże i pełne smaku.

Kołowóz i ich dwa dania - ser kulla oraz kurczaktilla.

Cieszy nas to, że pojawia się coraz więcej food trucków, które serwują coś innego niż burgery. Jeśli jesteście fanami chrupiącego kurczaka to koniecznie sprawdźcie dania serwowane przez Kołowóz, a my będziemy polować jeszcze na panierowane awokado, bo podobno jest genialne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

COPYRIGHT © 2017 - 2018 smacznemiasto.pl
POLITYKA PRYWATNOŚCI